Koszyk na zdjęte informacje.

Święto Muzyki Kościelnej 2012
Kochani Bracia i Siostry Muzycy Kościelni!!!

Przyjmijcie serdeczne pozdrowienia od Tronu Jasnogórskiej Pani.

Już kolejny raz przeżywamy Święto Muzyki Kościelnej, które łączymy ze wspomnieniem św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wielu muzyków kościelnych przeżywa ten czas na rekolekcjach, dniach skupienia, warsztatach liturgiczno-muzycznych, sympozjach i kongresach. Organizowane są liczne koncerty, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu wielu chórów i zespołów wokalno-instrumentalnych, stwarzając okazję do refleksji nad swoim powołaniem i uwielbienia Boga, Stwórcy wszelkiego piękna i dobra. Dnia 11 X 2012 r. w Watykanie Ojciec św. Benedykt XVI zainaugurował „Rok Wiary”. Kościół święty zaprasza nas, abyśmy weszli na drogę dojrzałej wiary, która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego, i w ten sposób przygotowuje nasze serca na  przyjęcie Chrystusa Miłosiernego i przebaczającego, który przychodzi  do nas w sakramencie pokuty i pojednania, a także Eucharystii,  z której czerpiemy prawdziwe życie. Podczas tych celebracji liturgicznych, pogłębiamy naszą osobistą relację z Chrystusem naszym Odkupicielem i Panem, od której zależy kształt naszego chrześcijańskiego życia i posługiwania.

     Ojciec święty Benedykt XVI mówi: „Wiara nie jest teorią. Oznacza ona wejście w osobistą relację z Jezusem i przeżywanie przyjaźni z Nim, w komunii z innymi, we wspólnocie Kościoła.(…)Budujcie Wasze życie na solidnej podstawie, a jest nią tylko Chrystus. (…) Nie lękajcie się ! Wybierzcie w Waszym życiu Chrystusa i posiądźcie cenną  perłę Ewangelii, za którą warto dać wszystko”. Kościół święty w tym roku zadaje nam pytanie: Czy uważasz, że masz wiarę ? po czym to poznać ? Każdego dnia zdajemy rachunek z naszej wiary. W świecie w którym  tak dużo niewiary, który rości sobie prawo do definiowania – kiedy i gdzie mogę wyznawać swoją wiarę, który ukazuje nam życie bez Boga na wszystkich poziomach naszej ludzkiej egzystencji, który uzurpuje sobie prawo do definiowania niewiary jako normy ludzkiego postępowania – my na tę propozycję odpowiadamy: Nie tak nauczyliśmy się Chrystusa !  „Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych oraz na Jego pojawienie się i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą  sobie mnożyli nauczycieli” (2 Tm 4, 13). „Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością. Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany i [o nim] złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków” (1 Tm 6, 11 -12).
     Życzę wszystkim duszpasterzom oraz muzykom kościelnym głębokiego zjednoczenia z Chrystusem, podążania drogą Miłości, która na Krzyżu zajaśniała swym blaskiem objawiając swą moc, i w zmartwychwstaniu przywróciła nam życie wieczne. Niech Najświętsza Maryja Panna, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane jej od Pana ( por. Łk 1, 45) uprosi nam wszystkim łaskę wiary, abyśmy mogli dostrzegać Chrystusa we wszystkich wydarzeniach naszego życia.

Wraz z duszpasterzami muzyków kościelnych, Stowarzyszeniem Polskich Muzyków Kościelnych, Federacją Caecilianum, Polską Federacją Pueri Cantores,  zapraszamy Was na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Muzyków Kościelnych /organistów, dyrygentów, chórów, scholi liturgicznych, kantorów i zespołów instrumentalnych/ na Jasną Górę w dniu 16 marca 2013 r. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz.10.00 w Bazylice Jasnogórskiej. Pełny program pielgrzymki zostanie ogłoszony w grudniu 2012 r.Niech Jasnogórska Królowa Polski ogarnia nas wszystkich płaszczem swojej opieki.Z modlitwąO. Nikodem Kilnar OSPPE
Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych

………………………………………………………………………
18 listopada 2012 po raz drugi w historii naszego zespołu zagramy na Konsekracji Kościoła. Tym razem w Rzeszowie o godz. 12.00 w parafii pod wezwaniem bł. Karoliny Kózki .
logo
………………………………………………………………………..
Już w najbliższą niedzielę wykonamy po raz pierwszy zupełnie odmienny program od dotychczasowych. Zapraszam!
W trakcie koncertu zaprezentujemy naszą nową płytę „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”

———————————————–

Dzisiaj tj 2 października minęło 8 lat od powstania naszego chóru. Życzę Wszystkim członkom NICOLAUSA wielu wspaniałych przeżyć artystycznych na dalsze lata pracy. Równocześnie zapraszam chętnych do chóru i orkiestry, będziemy wspólnie tworzyć dalszą historię naszego zespołu.

 

😛
==================================================================

Nagraliśmy materiał na naszą piątą płytę. Sprawnie, w pogodnych nastrojach i z pewnością udanie! Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację dzisiejszej sesji. Było super, tylko żal że tak krótko 🙄 . Już teraz zapraszam wszystkich do kolejnego „fonograficznego” wydarzenia jakim będzie nagranie płyty z Mszą e – moll w dniu 20 października. Jutro nowa galeria!!! Zapraszam!

————————————————–

NICOLAUS nominowany do nagrody muzycznej FRYDERYK 2012
22 lutego zakończył się pierwszy etap internetowego glosowania na Nagrody FRYDERYK 2012. Członkowie Akademii Fonograficznej trzech sekcji (muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej) oddawali swoje glosy w łącznie 36 kategoriach (21 kategoriach muzyki rozrywkowej, 4 kategoriach jazzowych i 11 muzyki poważnej).
O nominacje do Nagrody Fryderyk 2012 w 36 kategoriach ubiegało się:

112 albumów muzyki poważnej,

58 albumów jazzowych (niemal dwukrotnie więcej niż w edycji 2011!),

108 albumów zagranicznych artystów,

283 albumów z polska muzyka rozrywkowa,

oraz 188 singli i 167 wideoklipów polskich wykonawców


   

Józef Elsner Msza a-moll op. 81 na SATB solo, chór mieszany i orkiestrę.

Po raz pierwszy utwór ten został przez nas publicznie wykonany w III rocznice śmierci Jana Pawła II w 2008r. Jako, że jest to unikat zapadła decyzja o nagraniu płyty CD. Plany te urzeczywistniły się końcem października 2011r. Tak o to powstała kolejna płyta zespołu.
Nagranie zostało zrealizowane w kościele św. Mikołaja i Stanisława biskupów w Jarosławiu, przez studio nagraniowe „Fanfara”.

 

Soliści:

Izabela Magoń – sopran
Judyta Fąfara – alt
Artur Nycz – tenor
Dawid Krzysztoń – bas

Płyty możną zamówić telefonicznie (tel. 663489812) oraz na próbach i koncertach zespołu w cenie 20 zł.
Istnieje również możliwość sprzedaży wysyłkowej, płatnej przy odbiorze. Wówczas do ceny płyty należy doliczyć koszty przesyłki.

niedziela, 15 kwi 2012

15 kwietnia 2012 r., w Święto Miłosierdzia Bożego Wielkopiątkowy Krzyż Papieski i relikwie bł. Jana Pawła II przyjęła parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej. Uroczystości przewodniczył J.E. ks. abp Józef Michalik, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Parafię duchowo, poprzez wygłoszone rekolekcje, przygotował do uroczystości ks. Bartosz Rakoczy, który również w czasie mszy peregrynacyjnej wygłosił słowo Boże. Kraczkowa – Peregrynacja – Bierzmowanie  3,46 MB.  Dziękujemy proboszczowi ks. Mieczysławowi Biziorowi za życzliwe przyjęcie i dar wspólnej modlitwy.

 

Już jutro, po raz VII nasz zespół zagra w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie, koncert dla Jana Pawła II w rocznicę śmierci. W tegorocznym programie kolejny utwór pochodzący z archiwum Jasnogórskiego – Msza e – moll op.62 Józefa Elsnera. Zapraszamy 02 i 03 kwietnia na godz. 18.00. Karty wstępu będą dostępne od poniedziałku 26. marca 2012 w sekretariacie Starostwa oraz w recepcji Urzędu Gminy Łańcut.

Przed i po koncercie będzie można zakupić nominowaną płytę.

–>